Matrix RadyolojiYorumlarBize UlaşınDoktor GirişiDoktor Girişi
Menü

Sanal Endoskopi ve Kolonoskopi

Kolon kanseri polip olarak adlandırılan iyi huylu oluşumlardan gelişir. Poliplerin bazıları büyüyebilir ve ileride kansere dönüşebilir. Sanal kolonoskopi kansere dönüşme riski taşıyan poliplerin tespit edilmesinde kullanılır.

Sanal Endoskopi ve Kolonoskopi Nedir?

Kolon kanseri polip olarak adlandırılan iyi huylu oluşumlardan gelişir. Poliplerin bazıları büyüyebilir ve ileride kansere dönüşebilir. Eğer polipler kansere dönüşmeden erken dönemde tespit edilir ve çıkarılırsa kanser gelişimi önlenmiş olur. Sanal kolonoskopi gerekli ön hazırlık yapıldıktan sonra kolon duvarının BT ile incelenmesidir.

Sanal kolonoskopi kansere dönüşme riski taşıyan poliplerin tespit edilmesinde kullanılır. Sanal kolonoskopide poliplerin görünümü klasik kolonoskopideki görünümleri ile aynıdır. Sanal kolonoskopi, polipleri tespit etmede güvenli ve duyarlı bir yöntemdir.

Sanal Endoskopi ve Kolonoskopi Neden Çekilir?

  • Kolon ve rektum kanser taramasında,
  • Tamamlanamamış Kolonoskopide,
  • Tıkayıcı kolon kanserlerinde proksimal kolonun değerlendirilmesinde,
  • Konvansiyonel kolonoskopinin yapılamadığı durumlarda (ciddi kalp ve akciğer hastalıkları, kanama diatezi, warfarin tedavisi, sedasyon allerjisi bulunanlar)
  • Konvansiyonel kolonoskopiyi reddeden hastalarda,
  • Gaitada gizli kan testi pozitif olan hastalarda.
MATRİX RADYOLOJİ
Sizden Gelenler
Tümünü Göster
Hakkımızda Hakkımızdaİletişim İletişim Whatsapp
HakkımızdaMatrix RadyolojiGörüntüleme Merkezi Ankara
+90312 286 00 19
+90501 325 90 85
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.