Matrix RadyolojiYorumlarBize UlaşınDoktor GirişiDoktor Girişi
Menü

MR Artrografi

MR artrografi, eklem rahatsızlıklarının ve açıklanamayan ağrıların değerlendirilmesinde ve tanısında kullanılan bir tıbbi görüntüleme türüdür. MR Artrografi uygulamaları çoğunlukla omuz ve kalça eklemi için kullanılır.

MR Artrografi

MR Artrografi Nedir?

MR artrografi, eklem rahatsızlıklarının ve açıklanamayan ağrıların değerlendirilmesinde ve tanısında kullanılan bir tıbbi görüntüleme türüdür. Bağlar, tendonlar ve kıkırdak içindeki hastalıkları tespit etmede çok etkilidir. MR artrografi normal MR incelemede görülmesi zor olan yapıların görüntülenmesini sağlar.

Skopi eşliğinde ince bir iğne ile eklem aralığına girilerek eklem içine belli oranda seyreltilmiş kontrast madde verilir. Kısa bir bekleme süresinden sonra MR incelemesi yapılır. MR Artrografi (MRA) sırasında verilen kontrast çözeltisi, eklem içi yapılarındaki yırtıkların belirlenmesini, yırtıkların içini doldurarak ve/veya yırtıklardan eklem dışına sızarak kolaylaştırmaktadır.

MR arthrografi uygulamaları çoğunlukla omuz ve kalça eklemi için kullanılır. İhtiyaç duyulduğunda diğer eklemler içinde bu işlem yapılabilir.

MATRİX RADYOLOJİ
Sizden Gelenler
Tümünü Göster
Hakkımızda Hakkımızdaİletişim İletişim Whatsapp
HakkımızdaMatrix RadyolojiGörüntüleme Merkezi Ankara
+90312 286 00 19
+90501 325 90 85
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.