Matrix RadyolojiYorumlarBize UlaşınDoktor GirişiDoktor Girişi
Menü

Kardiyak MR (Emar)

Kardiyak MR, doğumsal kalp hastalıklarını ve doğumdan sonra gelişen kalp hastalıklarını saptamak ve izlemek için kullanılır. Kardiyak MR ile kalbin anatomisi ve işlevi değerlendirilir.

Kardiyak MR (Emar)

Kardiyak MR Nedir?

Kardiyak MR, doğumsal kalp hastalıklarını ve doğumdan sonra gelişen kalp hastalıklarını saptamak ve izlemek için kullanılır. Kardiyak MR ile kalbin anatomisi ve işlevi değerlendirilir. Kardiyak MRG, görüntü üretmek için iyonlaştırıcı radyasyon kullanmaz ve belirli koşullar için kalbin en iyi görüntülerini sağlar.

Kardiyak MR

Donanım ve yazılım programlarının baş döndürücü gelişimi ile birlikte kardiyak MR daha sık olarak kullanılmaktadır.

Kardiyak MR ile, kalp krizi sonrası kalp kasında oluşan skar dokusu, kalp kasının canlılığı ve fonksiyonu değerlendirilebilmektedir.

Kardiyak MR (Emar) ayrıca kardiyomiyopatiler olarak adlandırılan kalp kası hastalıklarının ve kalp içi kitlelerin değerlendirilmesinde detaylı bilgiler vermekte ve yol gösterici olarak kullanılmaktadır.

Kardiyak MR Avantajları

  • MR, girişimsel olmayan ve radyasyon içermeyen bir görüntüleme tekniğidir.
  • Kalp kasını görüntülemede ve belirli kardiyak anormallikleri erken teşhis etmede ve değerlendirmede paha biçilmez bir araçtır.
  • MR'nin kardiyak anatomik anomaliler (örn. doğuştan kalp kusurları),fonksiyonel anormallikler (örn. kapak yetmezliği),tümörler ve koroner arter hastalığı ve kardiyomiyopati (kalp kasını etkileyen hastalık) ile ilgili durumlar dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki durumların teşhisinde değerli olduğu yapılan çalışmalarda kanıtlanmıştır.
  • MR görüntüleme, atriyal fibrilasyon dahil olmak üzere düzensiz kalp ritimlerini tedavi etmek için kateter bazlı ablasyon prosedürleri gibi belirli girişimsel prosedürler sırasında kullanılabilir. MR kullanımı, bu prosedürleri gerçekleştirmek için gereken süreyi önemli ölçüde kısaltabilir ve doğruluğun artmasını sağlayabilir.
  • İleri teknoloji MR cihazlarında yapılabilen ve uzmanlık gerektiren bu inceleme, merkezimizde kardiak MR konusunda tecrübeli hekimlerimiz tarafından yapılmakta ve raporlanmaktadır.
MATRİX RADYOLOJİ
Sizden Gelenler
Tümünü Göster
Hakkımızda Hakkımızdaİletişim İletişim Whatsapp
HakkımızdaMatrix RadyolojiGörüntüleme Merkezi Ankara
+90312 286 00 19
+90501 325 90 85
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.